Радіатори і рушникосушки: який вибрати?
22 Листопада

Радіатори і рушникосушки: який вибрати?

  • Автор admin
  • Переглядів 1180

Всі рушникосушки діляться на водяні, електричні і комбіновані (водно-електричні). Водяні - найпопулярніші і поширені.

Всі рушникосушки діляться на водяні, електричні і комбіновані (водно-електричні).

Водяні - найпопулярніші і поширені. 

Радіатори і рушникосушки для ванної кімнати найчастіше підключаються до системи опалення або гарячого водопостачання.

При підключенні до труби централізованого опалення або водопостачання потрібно пам'ятати, що водопровідна вода містить у велику кількість бульбашок кисню і спеціальні присадки від накипу, які дуже швидко роз'їдають сталь. Щоб уберегти обігрівач від руйнування в таких випадках слід підключати рушникосушки з нержавіючої сталі, латуні. Рушникосушки та радіатори з чорної сталі необхідно підключати тільки на автономну систему опалення.

електричні

Електричні радіатори, працюють незалежно від гарячої води, тому ними можна користуватися цілий рік - коли в цьому виникає потреба. Вони заповнені спеціальною незамерзаючою рідиною. Всередину радіатора вбудований нагрівальний елемент (тен). Для підключення такого приладу потрібно тільки електрична розетка. Споживання електроенергії залежить від потужності тена рушникосушки і площі обігріву, в середньому - від 100 до 1000 Вт

Електричний радіатор буде працювати протягом всього року, на відміну від водяного, так як влітку опалення вимикають. Ви можете включати, відключати електричний радіатор тоді, коли це Вам необхідно, без особливих проблем, на відміну від водяного.

Електричні рушникосушки нагріваються за допомогою ТЕНів.

Тени бувають з кабелем (включаються в розетку) і з прихованою системою монтажу (проводів не видно, кабель ховається в стіну), що забезпечує естетичний зовнішній вигляд пристрою і його безпечне використання.

комбіновані

Комбіновані радіатори (водно-електричні) - це універсальне рішення, що поєднує переваги водяних і електричних радіаторів. Такий прилад пристосований для нагрівання від гарячої води, але в ньому додатково є електронагрівач. Такий радіатор в період опалення буде функціонувати завдяки теплоносію, який циркулює в системі опалення а влітку від електричного тену. Електронагрівач можна привести в дію після закриття запірного вентиля та вентилю подачі, що попередить циркуляцію води в цілій системі. Таким чином, електронагрівач буде обігрівати тільки ту кімнату, в якій встановлено радіатор а не воду у всій системі опалення. Електрична потужність тену повинна бути приблизно на 20-30% нижче, ніж теплова потужність радіатора.


Примітки, щодо правильної експлуатації радіатора

1. Не можна допустити того, що б температура теплоносія в електричному радіаторі знизилася від 0ºС до -15ºС в разі, якщо радіатор залитого водою.

2. Рекомендується тримати радіатор в чистоті - чистити радіатор можна за допомогою домашніх засобів (за винятком засобів, в яких міститься абразивний матеріал або розчинник).

3. Поверхню радіатора можна покривати фарбами або лаками

4. Зміни в конструкції електричного радіатора або ремонт, заміна або додавання кількості теплоносія, можуть бути здійсненні тільки виробником

5. На хромованих радіаторах не можна вішати речі, просочені активними речовинами, тому що це може викликати плями або пошкодження поверхні. Для того, щоб утримувати хромований радіатор в хорошому стані тривалий час, не можна чистити його поверхню засобами, що містять хлор або абразивний матеріал.

6. Не можна перевищувати параметри тиску в системі підключення радіатора. Це може привести до пошкодження радіатора і Тена.


Теги :

Залишити коментар